ROK ZAŁOŻENIA HODOWLI  1984

nowa wersja strony istnieje od 17 stycznia 2007

Przynależność do ZKwP Wrocław 1976
Przynależność do SV 1998

Przynależność do ZKwP Wrocław 1999
Przynależność do SV 2002

Przynależność do ZKwP Wrocław 2003
Przynależności do SV 2002

 
 
Relacje z wystawy klubowej klubu ON w Więcborku 15/16.09.2007 i klubowej wystawy ON w Tatnoskich Górach 22/23.09.2007.

Na różnych wystawach w Polsce i zagranicą owczarkarze – pytali mnie na którą klubówkę jedziemy ?na tą w Więcborku czy w Tarnoskich Górach.
Niektórzy nawet usiłowali nas przekonać nad wyższością jednej wystawy nad drugą.
Nie wdając się w dyskusje oznajmiałem że jedziemy na obydwie wystawy – ponieważ obydwie sa dla nas ważne, a my nie uprawiamy polityki.
Nawiasem mówiąc szkoda że wielu wystawców z Tarnoskich Gór nie było w Więcborku i na odwrót.Maślę ze czas najwyższy odrzucić chore ambicje i usiąść do okrągłego stołu, stworzyć jeden silny klub a nie być jak to tej pory pośmiewiskiem dla cywilizowanego świata ON. 
Wystawa w Więcborku zrobiona z wielkim rozmachem piękny stadion bardzo dobre warunki bardzo dobrze przygotowana (testy , ringi , nagłosnienie , organizacja na najwyższym poziomie).Bardzo dobre zaplecze hotelowo – gastronomiczne , bardzo dużo pucharów i nagród rzeczowych, wspaniale przygotowana kolacja dla wystawców i sędziów.Przyjechało na tę wystawe bardzo dużo wystawców z Polski i zagranicy. Ogólnie wystaa bardzo udana – choć uważam że było w niej za dużo polityki.Wystawialismy IPO 2 Kkl1 Kastora v.Holhamper Hof w klasie użytkowej.Testy zaliczył bardzo ładnie ostatecznie otrzymaliśmy ocęnę V3 w stawce dwunastu bardzo dobrych samców.
Tydzień póżniej odbyła się wystawa w Tarnoskich Górach, mimo wysiłków Grzesia i jego pomocników i jak najszczerszych chęci – pozostawiała wiele do rzecznia.Uważam że wystawa klubowa powinna odbyć się z dużo większa oprawą i organizacją, wystawiałismy Kastora v. Holtkamper Hof w klasie użytkowej psów.Bardzo dobrze zaliczył testy , z rezultacie uzyskał ocęnę V7 w konkurencji 25 bardzo ładnych samców. W klasie uzytkowej suk wystawialismy IPO1 KKl1 Rinę De-Bes-bardzo dobrze zaliczyła testy psychiczne , ostatecznie otrzymałą ocęnę VA8 w konkurencje 17 bardzo ładnych suk..
Na koniec mała dygresja do władz Klubu Komisji i władz KON.
Po pierwsze czas najwyższy aby wreście ujednolicić testy psychiczne na wystawie klubowej i podać je do wiadomości owczarkarzy,.
Po drugie jest już koniec stycznia a nie podana jest obsada Sędziowska wystaw!!!. 
Słow kilka z ostatniej wystawy , Miedzynarodowa Wrocław 29./30.09.2007 wszyscy znają naszą opinię że preferujemy wystawy Owczarkarskie, ale na własnym terenie trzeba się pokazać na wystawie Międzynarodowej.
Zgłosiłismy Kastora do klasy użytkowej Uriego do klasy otwartej i Rinę do klasy uzytkowej.Nie wystawiliśmy Uriego – ponieważ w tym czasie kompletnie był bez włosa , wyniki jakie osiągneliśmy:
Kastor psy klasa użytkowa ocena doskonała V2 RES CACIB
Rina suki klasa użytkowa ocena doskonała V1 CWC
Lokaty psów z naszwej hodowli:

Fega De-Bes klasa posrednia ocena doskonała V1
Etna De-Bes suki klasa otwarta ocena doskonała V3
Czandi De-Bes klasa otwarta ocena doskonała V5

Gratulujemy wszystkim wystawcą wszystkich wyników szczególnie dla Sebastiana z hodowli Kenola którego Clif o.Uri De-Bes m. Nara De-Bes
Uzyskał ocenę doskonałą lokata V1.
Brenda Kenona o;Kastor v.Holtkamper Hof m;Suzi De-Bes w klasie młodzierzy ocena doskonała lokata V2 .
Larus Kenola o;Gildewages JAZ Victor m; Nara De-Bes klasa użytkowa lokata V1 CWC CACIB. 

Z występów i przygotowania Kastora i Riny jesteśmy bardzo zadowoleni w dalszym ciagu będziemy bawili się szkoleniem i wystawami .
Jeszcze raz składam wszystkim wystawcą gratulację!!!.
Do zobaczenia na wystawach w 2008 roku 


Pozdrawiam De-Bes-y.

P  O  L  E  C  A  M  Y 

Copyright Ryszard Kłapkowski Wszelkie prawa zastrzeżone