ROK ZAŁOŻENIA HODOWLI  1984

nowa wersja strony istnieje od 17 stycznia 2007

Przynależność do ZKwP Wrocław 1976
Przynależność do SV 1998

Przynależność do ZKwP Wrocław 1999
Przynależność do SV 2002

Przynależność do ZKwP Wrocław 2003
Przynależności do SV 2002

 
 
Relacja z Światowej Wystawy ON w Ulm 31.08.2012 - 02.09.2 012

Kolejna wystawa światowa za nami , tym razem po raz trzeci jesteśmy w roli wystawcy. Pierwszy i drugi raz wystawialiśmy w klasie użytkowej IPO2 Kkl1 KASTORA v. Holtkamper Hof.

Kastor spisał się bardzo dobrze, zaliczył wspaniale testy psychiczne za co otrzymał wielkie brawa od publiczności.

Na tegoroczną wystawę w Ulm zgłosiliśmy:

IRBO De-Bes HD/ED Normal SV długowłosy do klasy młodzieży
o. IPO3 URBO v Leithawald
m. IPO2 Kkl1 FEGA De-Bes

do klasy użytkowej matkę IRBO:

IPO2 Kkl1 FEGA De-Bes HD/ED Normal SV
o. IPO2 Kkl1 KASTOR v Holtkamper Hof
m. IPO1 Kkl1 JALKA De-Bes

Zacznę od najważniejszej klasy na każdej wystawie- czyli klasy użytkowej. FEGĘ szykowaliśmy już od wczesnej wiosny tuż po odchowaniu miotu. Zaczęliśmy ostre treningi z posłuszeństwa w obronie i samej obrony. Wrodzone predyspozycje do pracy dają wielką satysfakcję dla przewodnika - praca z Fegą to wielka przyjemność. Wspólnie nasz team / R.M.M. Kłapkowscy, Patricja Einfalt / ustalił:

Pati jako przewodnik wychodzi na testy - na początku Pati się obawiała że nie da rady, w końcu po naszych namowach podejmuje się tego trudnego zadania. Maciek z Markiem na przemian pracują z Fegą jako pozoranci a ja swoją skromną osobą uważnie obserwuje, daję cenne wskazówki aby całość wyszła nam bardzo dobrze. Między czasie trzy spotkania z obcymi pozorantami na obcym placu - z Darkiem Kmiecikiem , Milanem Kozakiem i Zbyszkiem Góreckim, potwierdzają naszą pracę - że będzie wszystko ok. Przychodzi czas wyjazdu na Sieger. Wiemy już że Fega ma zaliczyć testy i jest to dla nas najważniejsze. Chcemy po raz kolejny sprawdzić psychikę Fegi i utwierdzić nas w przekonaniu że zdobycie z tą suką IPO2 Kkl1 LBZ i VA3 na Klubowej w Kozienicach nie było przypadkowe. Niestety z dalszej konkurencji ze względu na brak włosa /jest łysa jak kolano/ musimy się wycofać.

Przychodzi czas próby dla Pati i Fegi : wychodzą na płytę - reszta teamu trzyma mocno kciuki i wspiera je duchowo. Bez smyczy Fega idzie bardzo dobrze, atak na pozoranta po wyjściu z namiotu perfekcyjny, bardzo dobre wejście w rękaw, przyjmuje dwa mocne uderzenia bez problemowo w trakcie prowadzenia. Pozorant staje - Fega puszcza bezbłędnie za pierwszym razem. Następnie czołówka, piękne wejście w pełnym biegu w pozoranta - puszcza bezbłędnie za pierwszym razem następnie doskonale pilnuje pozoranta do przyjścia Pati. Idą do sędziego i oczekują na werdykt - TSB ausgepragt: lasst ab / pełni chwyt puszcza na rozkaz /

Na stadionie słyszymy gromkie brawa, podchodzi Pati otrzymujemy gratulacje od znajomych i hodowców. FEGA spisała się na medal pokazała swój wspaniały charakter, predyspozycje do pracy, prezentowała bardzo dobrą obronę i pokazała doskonałe usposobienie ogólne . Pati natomiast pokazała się z jak najlepszej strony jako przewodnik - BRAWO!!!

Tak jak pisałem wcześniej zgłosiliśmy do klasy młodzieży długowłosego syna FEGI - IRBO De-Bes, który spisał się doskonale na tak dużej imprezie. Prezentował wspaniały charakter i bardzo dobre predyspozycje biegowe, nie był jednak w pełni włosa - ostatecznie zajął bardzo dobrą lokatę SG6 na świecie. Z występu FEGI De-Bes i synusia IRBO De-Bes jesteśmy bardzo zadowoleni. Ogólnie wyjazd do ULM uważamy za bardzo udany - do zobaczenia na Klubowej w Krasnymstawie.

Pozdrawiam R.K i De-Besy

Występ Kastora w 2007 roku

P  O  L  E  C  A  M  Y 

Copyright Ryszard Kłapkowski Wszelkie prawa zastrzeżone