ROK ZAŁOŻENIA HODOWLI  1984

nowa wersja strony istnieje od 17 stycznia 2007

Przynależność do ZKwP Wrocław 1976
Przynależność do SV 1998

Przynależność do ZKwP Wrocław 1999
Przynależność do SV 2002

Przynależność do ZKwP Wrocław 2003
Przynależności do SV 2002

 
 
Relacja Teamu De-Bes z Światowej Wystawy ON w Nurnberg

Tak zwana ,, Światówka'' za nami, czwarty raz jako wystawcy.

Pierwszy i drugi raz wystawialiśmy w klasie użytkowej IPO2, Kkl1 Kastor v. Holtkamper Hof - spisał się na piątkę.

Trzeci raz wystawialiśmy w klasie użytkowej IPO2, Kkl1 Fegę De-Bes i jej syna w klasie młodzieży (dłogowłosych) IRBA De-Bes. Obydwa debeściaki spisały się doskonale.

Tym razem po raz czwarty na wystawę w Nurnberg zgłosiliśmy:

- do użytków - IPO2, Kkl1, HD.ED/ Normal SV Zico v.d Wannsee
- do juniorów- BH,HD.ED/fNormal SV Orrus De-Bes

Zica v.d Wannsee kupiłem w 2012r ze względu na jego charakter (twardość i chęci do pracy), świetne pochodzenie i eksterier

Zamiarem naszym zgłaszając Zico v.d Wannsee na Światówkę w Nurnberg 2014r było zaliczenie w dobrym stylu testów psychicznych, aby po raz kolejny sprawdzić jego psychikę. Do tej pory zaliczał testy w dobrym stylu - Polskie klubówki 2012, 2013, 2014r. i jedną Austryjacką klubówkę 2013r. Brakuje nam jeszcze najważniejszej tak zwanej Światówki.

Zaraz po zimie wznowiliśmy treningi na naszym placu z posłuszeństwa i obrony. Między czasie parę spotkań na obcym placu z D. Kmiecikiem i M. Frycem potwierdzają dobre przygotowanie Zica do testów na Światówkę.

Przychodzi czas próby dla Marka i Zica - wychodzą na płytę stadionu reszta Teamu trzyma mocno kciuki, w między czasie robiąc zdjęcia i nagrywając filmik. Bez smyczy na namiot Zico idzie bardzo dobrze, atak na pozoranta bardzo dobry, doskonałe wejście w rękaw, przyjmuje dwa uderzenia bez problemowo, następnie puszcza bezbłędnie za pierwszym razem i oszczekuje. Na czołówce piękne wejście w pełnym biegu w pozoranta, i znowu bezbłędnie puszcza za pierwszym razem i oszczekuje - pokazując doskonałe skupienie na pozorancie aż do przyjścia Marka.

Werdykt sędziego brzmi - TSB ausgepragt:last ab (pełny chwyt, puszcza na rozkaz). Na stadionie słyszymy duże brawa - Marek i Zico spisali się doskonale - otrzymują od nas i kibiców z Polski gratulacje za dobrą robotę.

Po testach idziemy na boczne boisko na tak zwaną stójkę, Zico prezentuje się na niej bardzo dobrze i pokazuje doskonały ruch. Młody jego syn w klasie juniorów Orrus De-Bes również pokazuję wspaniałą stójkę i świetnie prezentuje się w ruchu.

Niestety obydwa psy z dalszej walki zostają przez nas wycofane z tak zwanych względów politycznych.

Ogólnie wyjazd do Nurnberg uważany za bardzo udany, zadania jakie sobie postawiliśmy - wykonane zostały w 100% BRAWO !!! Do zobaczenia na klubówce Przasnysz 2014r.

P  O  L  E  C  A  M  Y 

Copyright Ryszard Kłapkowski Wszelkie prawa zastrzeżone