ROK ZAŁOŻENIA HODOWLI  1984

nowa wersja strony istnieje od 17 stycznia 2007

Przynależność do ZKwP Wrocław 1976
Przynależność do SV 1998

Przynależność do ZKwP Wrocław 1999
Przynależność do SV 2002

Przynależność do ZKwP Wrocław 2003
Przynależności do SV 2002

 
 
KLUBOWA WYSTAWA ON-KOZIENICE 5-6.09.2009

Do tak zwanej Klubówki - czyli najważniejszej wystawy w roku przygotowywaliśmy się już od wiosny.
Wystawialiśmy swoje psy tylko na dużych wystawach ON gdzie sędziowali
sędziowie SV a co za tym idzie , była duża ilość zgłoszonych psów i walka w ringu bardziej emocjonująca.
Uważamy że być w środku stawki na wystawach Owczarkarskich jest większym splendorem dla hodowcy i wystawcy jak być na pudle na zwykłych wystawach Krajowych lub Międzynarodowych wszystkich ras.
Dziwi mnie postępowanie niektórych hodowców lub wystawców którzy na wystawach klubowych nie wystawiają swoich zwierząt – zwłaszcza w klasach użytkowych .
Powodem jest tak zwany brak włosa lub jakaś inna dolegliwość, ciekawostka jest że nie przeszkadzają im te dolegliwości na wystawach tuż po wystawie klubowej???
Co do samej organizacji wystawy uważam że przerosła ona organizatorów- nie zawiedli wystawcy, zgłoszonych , wystawianych była duża ilość psów i suk.
Przyjechali do nas wystawcy z Austrii , Szwecji , Litwy ,Białorusi, Rosji i Czech.i Słowacji 
BRAWO!!!!
Muszę podkreślić bardzo dobrą pracę sędziów, którzy notabene nie byli do końca wykorzystani uważam natomiast że tą ilość psów i suk przez 2 dni oceni z powodzeniem 2 sędziów SV.
Praca pozorantów ogólnie była dobra , świadczy o tym fakt braku komentarzy na ten temat.
Cieszy mnie fakt że wreszcie się dogadano i zrobiono pierwszą wspólną wystawę klubu.
Najwyższa pora zrobić tak jak się to robi na całym świecie – czyli zlikwidować nic nie znaczącą klasę Otwartą a tłumaczenie że FCI i tak dalej jest nieprawdziwe bo inne kraje miedzy innymi takie jak Czechy , Słowacja , Austria itd.- Też należą do FCI a dawno z tym problemem się uporały.
Dziwi mnie fakt przyznawania w tej klasie ocen doskonałych prze sędziów.
Bardzo duża ilość psów i suk w tych klasach legitymowało się wyszkoleniem , dlaczego więc nie były w klasie użytkowej ?
W roku 2008 na wystawie Klubowej sędzia SV w klasie otwartej suk nie przyznał ani jednej oceny doskonałej i nikt nie dyskutował .
Sędzia powiedział głośno że pies lub suka która ukończyła 24 miesiące powinna być wyszkolona jeśli nie , to kariera wystawowa i hodowlana powinna się dla nich skończyć.
Mam nadzieje, że „polityka” między klubo-komisją a klubem się skończy – dogadają się i zrobią wszystko aby wystawa klubowa w 2010r. była wreszcie normalna.
Czas najwyższy napisać o występie i lokatach uzyskanych przez nasze suki, trochę się pochwalimy bo uważamy, że mamy czym. Wystawialiśmy 3 suki, które pochodzą z naszej hodowli / De-Bes /. Matkami tych suk też są suki pochodzące z naszej hodowli które posiadają niemieckie prześwietlenia DNA wyszkolenia IPO i Kerungi.
Zacznę od najmłodszej

1. ZINA – De-Bes o. SchH3.FH1 Kkl1 Dux de Cautro Flores
m. IPO1 Kkl1 NEGRA De-Bes


Wystawiana była w klasie młodzików 9-12 m-cy, była to jej 2-ga wystawa w życiu, prezentowała się bardzo dobrze na stój jak i w ruchu.
Z występu ZINKI jesteśmy bardzo zadowoleni – uzyskała lokatę 2 WO w klasie 18 suk

2. TAJGA De-Bes o. IPO2 Kkl1 KASTOR v Holtkamper.Hof
HD f.normal ED-normal m. IPO1 Kkl1 NEGRA De-Bes

Wystawiana była w klasie juniorów 18-24 m-cy. W tym sezonie była już wystawiana i zawsze uzyskiwała bardzo dobre lokaty, tak było i tym razem. Bardzo dobrze prezentowała się w ruchu i na stój – uzyskała lokatę 6 sg w klasie 24 suk / uważamy że była to jedna z ładniejszych klas na tej wystawie/

3. FEGA De-Bes o.IPO2 Kkl1 KASTOR v Holtkamper. Hof
IPO2 Kkl1 
HD normal ED-normal m. IPO1 Kkl1 JALKA – De-Bes


Wystawiana była w najważniejszej klasie – użytkowej suk. W sobotę bardzo dobrze zaliczyła testy psychiczne i doskonale zaprezentowała się na tzw. Stójce.
W niedzielę bardzo dobrze prezentowała się w ringu, zarówno na stój jak i w ruchu, podobała się sędziemu, hodowcą i publiczności / poza małymi wyjątkami hodowców z Wrocławia, którzy dopingowali suki z innych oddziałów - - może dlatego że była to jedyna suka w tej klasie z oddziału Wrocław? / ale takie jest prawo demokracji jeden lubi kwiatki a drugi córkę ogrodnika . Z występu FEGI jesteśmy podwójnie zadowoleni, ta córka KASTORA i JALKI
Pokazała swój wspaniały charakter do pracy – prezentowała bardzo dobrą obronę, pięknie biegła bez smyczy, pokazała wspaniałe usposobienie ogólne. Ostatecznie po bardzo emocjonującej walce uzyskała lokatę 3 VA – Czołówka Polski w stawce międzynarodowej bardzo ładnych 12 suk. Bardzo cieszy lokata VA / jest to najwyższa ocena do uzyskania w tej klasie. Ocenę VA można uzyskać tylko na wystawie klubowej, cieszy to bardzo wystawcę a jeszcze bardziej hodowcę . Pochwalę się jeszcze że jest to 6 – ty tytuł VA uzyskany na wystawach klubowych przez owczarki z przydomkiem De-Bes. 
A uzyskały go :

1. w roku 1999 VA3 IPO1 Kkl1 HD-normal RIKA De-Bes
2. w roku 2000 VA4 IPO1 Kkl1 HD-normal RIKA De-Bes
3. w roku 2004 VA4 IPO1 Kkl1 HD-normal YANA De-Bes
4. w roku 2005 VA4 IPO1 Kkl1 HD-f normal ED –normal JALKA De-Bes
5. w roku 2007 VA8 IPO1 Kkl1 HD-normal RINA De-Bes
6. w roku 2009 VA3 IPO2 Kkl1 HD-normal ED- normal FEGA De-Bes


Wystawą Klubową zakończyliśmy sezon wystawowy 2009 ale nie spoczywamy na tak zwanych laurach i przez jesień i zimę szykujemy się już do sezonu 2010 pod z względem
Szkoleniowym jak i Wystawowym.


Do zobaczenia De-Besy

P  O  L  E  C  A  M  Y 

Copyright Ryszard Kłapkowski Wszelkie prawa zastrzeżone