ROK ZAŁOŻENIA HODOWLI  1984

nowa wersja strony istnieje od 17 stycznia 2007

Przynależność do ZKwP Wrocław 1976
Przynależność do SV 1998

Przynależność do ZKwP Wrocław 1999
Przynależność do SV 2002

Przynależność do ZKwP Wrocław 2003
Przynależności do SV 2002

 
 
18-19.04.09 WIZYTA SZKOLENIOWA ,ORAZ ROZPOCZECIE SEZONU WYSTAWOWEGO 2009

Weekend w Lublinie (sobota szkolenie ,niedziela wystawa) zaplanowaliśmy już na początku roku 2009.Korzystajac z zaproszenia G. Radwan do szkoły dla psów AS w Lublinie w celu przeprowadzenia szkolenia z obrony.

18.04.2009 w sobotę rano dojechaliśmy do Lublina, pierwszy raz byliśmy w nowym ośrodku szkoleniowym Grażyny i Uli ;Byliśmy pod wrażeniem nowego placu-dwa niezależne od siebie place do obrony i posłuszeństwa,miedzy nimi kojce i zaplecze w postaci ośrodka wypoczynkowego(ławki stoły grill)i wspaniałego budynku wypoczynkowo-biurowego .Po wspólnej odprawie i kawie z Grażyną i jej Teamem wzieliśmy się do zajęć z obrony. Pokazaliśmy jak szkolimy swoje owczarki i staraliśmy się pomóc psą z teamu Grażyny. Było ok. 15 psów głownie owczarki i dobermany. Zajęcia trwały do godz 14.30 potem przerwa obiadowa i dalsza praca do godz 18.wieczorem wspaniały grill i podsumowanie szkolenia, lużne rozmowy w celu wymiany wrażeń i metod szkoleniowych. Atmosfera w trakcie szkolenia była bardzo sympatyczna, wszystko było bardzo dobrze zorganizowane. Chcieliśmy podkreślić wysoki poziom przygotowania dobermanów do obrony:

- Powiem krótko: tak dobrych dobermanów już dawno nie widziałem w akcji(trzymajcie tak dalej).następnego dnia niedziela 19.04.2009 wystawa krajowa psów

wystawialiśmy dwie suki córki Kastora v.Holtkamper Hof 

1-klasa pośrednia TAJGA De-Bes –15mies.(m.NEGRA De-Bes)

2-klasa użytkowa IPO2 KKL1 FEGA De-Bes 1,5 roku (m. JALKA De-Bes)

TAJGA De-Bes w klasie pośredniej zajęła lokatę 2 ocena doskonała –była to jej pierwsza wystawa .Pokazała się bardzo dobrze na stój i jeszcze lepiej w ruchu

IPO2 KKL1 FEGA De-Bes lokata 1CWC ocena doskonała .

Z występu suk jesteśmy bardzo zadowoleni (sędzia podkreślił bardzo dobre przygotowanie do wystawy ).

Osobiście życzył bym sobie większego ringu i dłuższej oceny, ponieważ gdy był koniec klasy suki dopiero się rozkręcały widać było ich bardzo dobre przygotowanie kondycyjne.

Chcieliśmy bardzo podziękować wszystkim ,którzy nam pomagali zarówno na szkoleniu jak i na wystawie. Szczególne podziękowania dla tych którzy sprawili że czuliśmy się w ich towarzystwie wspaniale ,za ich życzliwość i dobre słowo są to:

Szefowie ośrodka szkoleniowego AS Grażyna i Ula

p.Monika- przewodnik Waxa
p.Sławek - przewodnik dobermanów
p.Grzesiek - przewodnik dobermanów

Poniżej fotki ze szkolenia i wystawy
De-Besy R.M.M Kłapkowscy

P  O  L  E  C  A  M  Y 

Copyright Ryszard Kłapkowski Wszelkie prawa zastrzeżone